Masérské a tělovýchovné služby

Domu Logo

Masáže - Kineziotejpování

Mobil Email Adresa

Vytvořeno: 7.12.2022
Aktualizováno: 1.4.2023

Základní informace:

Tejpování, správně kineziotaping, česky kineziotejpování, mám v nabídce od dubna 2023 a řadím ho mezi základní masáže. A to i přesto, že se nejedná o masáž, ale o podpůrnou speciální techniku. Ve skutečnosti jsem se kineziotejpingu začal věnovat již v roce 2019, ale protože jsem ještě neměl patřičné osvědčení, tak to bylo pouze v rámci rodiny. Kineziotejpování se používá při podpoře sportovních výkonů, prevenci a léčbě akutních i chronických onemocněních pohybového a kloubního aparátu. Zvyšuje proudění lymfatického a krevního oběhu, zároveň dochází ke snížení tlaku na cévy a stimuluje kožní receptory. Všechny tyto faktory pozitivně ovlivňují a urychlují proces hojení a regenerace tkání. Poskytuje úlevu od bolesti, vytváří vnější podporu a zajišťuje stabilitu kloubů. Pomáhá bez ztráty komfortu a volnosti pohybu. Kineziotejpy SuperPro Rayon a SuperPro Cotton od firmy Kine-MAX, jsou hypoalergenní a většina lidí je snáší velice dobře.

Kineziotejpování je vhodné např. při blokaci krční páteře, zamrzlém rameni, tenisovém lokti, syndromu karpálního tunelu, blokaci SI skloubení, bolesti kyčlí a kolen anebo při ochablých vazech kotníku, naražených žebrech, zmenšování otoků, rychlejším vstřebávání hematomů, atd.

Kineziotejpovací páska se aplikuje na čistou, odmaštěnou a suchou pokožku. Ideálně zbavenou ochlupení. Ochlupení nejen, že snižuje přilnavost kineziotejpu, ale zároveň i jeho následné odstraňování je bolestivější. Aby mohlo dojít k plné aktivaci lepidla kineziotejpu, je nutno se v následujících 20-30 minutách vyhnout zvýšené fyzické aktivitě, při které by mohlo dojít ke zpocení. Při kineziotejpování používám vysoce kvalitní, ultra tenké, pružné a super pevné kineziotejpy SuperPro Rayon, které jsou vyrobené z umělého hedvábí a kineziotejpy SuperPro Cotton, které jsou vyrobené z vyztužené bavlny. Tyto kineziotejpy jsou prodyšné, voděodolné a mají zvýšenou adhezi, což umožňuje pohodlné nošení kineziotejpu po dobu až 5 dnů. Díky vysoké odolnosti proti vodě, je možné se s kineziotejpy SuperPro Rayon a SuperPro Cotton i sprchovat. Pouze je potřeba dát pozor při osušování se, a místo s aplikovaným kineziotejpem netřít, ale osušit pouze přikládáním osušky. Kineziotejpy se vyrábí v několika barvách, které ale nijak neovlivňují jeho funkci. Jde pouze o estetickou záležitost a můžete si tak vybrat Vaši oblíbenou barvu. Na výběr mám kineziotejpy SuperPro Rayon v barvě žluté, oranžové, červené, zelené, modré, černé a neutrální tělové barvě a SuperPro Cotton ve vojenské kamufláži. Při odstraňování kineziotejpu je potřeba počínat si obzvláště opatrně a rozhodně ho nestrhávat rychlým trhnutím. Správně se kineziotejp odstraňuje pomalu za současného přidržování pokožky za kineziotejpem směrem dolů. Po odstranění kineziotejpu může v místě aplikace zůstat trochu lepidla. To lze snadno odstranit pomocí lihu a odličovacího tamponu. Následně je důležité, místo, kde byl nalepený kineziotejp důkladně promastit nějakým hydratačním přípravkem. Před další aplikací kineziotejpu je nutno pokožku nechat 1-2 dny „odpočinout” a i nadále promazávat.

Kineziotejpování není uvedeno v klasickém ceníku masáží, protože jeho cena se může velmi lišit. Vždy bude záležet na proporcích každého jednotlivce, jakou partii budu tejpovat, respektive kolik času na to bude třeba a kolik materiálu při tom spotřebuji. Cena se skládá ze dvou částí, práce a materiálu, v případě dojezdu k zákazníkovi je ještě připočtena částka 50Kč za dopravu. Práce je ohodnocena 50Kč za každých započatých 5 minut. Materiál pak 5Kč za 10cm kineziotejpovací pásky. Následně je výsledná částka zaokrouhlena na celé 10koruny. Pro představu zde uvádím několik příkladů, kolik může přibližně stát otejpovat určitou část těla. Uvedené ceny odpovídají štíhlé, cca 170cm vysoké ženě. Pokud byste si chtěla zakoupit celé balení kineziotejpu, tak balení SuperPro Rayon stojí 240Kč a SuperPro Cotton 230Kč. Šířka kineziotejpu je 5cm a délka 5m.

Výpočet ceny:

Čas (v minutách), materiál (v cm), cena za práci (50Kč/5min) + cena za materiál (5Kč/10cm) = cena celkem => zaokrouhlená cena

Šíje (blokace): 5min, 56cm, 50Kč + 30Kč = 80Kč
Trapézy (namožené): 5min, 60cm, 50Kč + 30Kč = 80Kč
Rameno (zamrzlé rameno): 4min, 25cm, 50Kč + 15Kč = 65Kč => 70Kč
Loket (tenisový loket): 4min, 40cm, 50Kč + 20Kč = 70Kč
Zápěstí (syndrom karpálního tunelu): 4min, 45cm, 50Kč + 25Kč = 75Kč => 80Kč
Bederní část zad (bolesti): 4min, 55cm, 50Kč + 30Kč = 80Kč
SI skloubení (blokace): 3min, 28cm, 50Kč + 15Kč = 65Kč => 70Kč
Kyčel (bolesti): 4min, 47cm, 50Kč + 25Kč = 75Kč => 80Kč
Koleno (bolesti): 7min, 73cm, 100Kč + 40Kč = 140Kč
Achillova šlacha (bolesti): 7min, 88cm, 100Kč + 25Kč = 125Kč => 130Kč
Kotník (povolené vazy): 5min, 49cm, 50Kč + 45Kč = 95Kč => 100Kč

Důležité informace:

 • Ceny uvedené výše jsou pouze orientační.
 • Při kineziotejpování používám kvalitní kineziotejpy SuperPro Rayon a SuperPro Cotton od firmy Kine-MAX.
 • Pro plnou aktivaci lepidla kineziotejpu je potřeba počkat 20-30 minut. V této době se nesmíte zpotit.
 • V případě, že se po aplikaci kineziotejpu objeví vyrážka, kineziotejp opatrně sejměte.
 • Mokrý kineziotejp netřete, ale osušte ho přikládáním osušky.
 • Dávejte si pozor při oblékání, aby nedošlo k odlepení kineziotejpu. V místě aplikace noste raději volnější oblečení.
 • V případě, že se kineziotejp začne na konci odlepovat, tak ho opatrně zastřihněte nůžkami na nehty co nejblíže pokožce.
 • Nejpozději po 5 dnech kineziotejp odstraňte z pokožky.
 • Kineziotejp nestrhávejte, ale opatrně a pomalu ho srolujte dolů.
 • Přebytečné lepidlo odstraňte pomocí lihu a odličovacího tamponu.
 • Místo po aplikaci kineziotejpu důkladně promastěte hydratačním krémem.
 • Kineziotejpy si můžete u mě i zakoupit.
 • Kineziotejpování lze velice dobře kombinovat s indickou masáží.
 • Přečtěte si i tyto další informace.
 • V případě jakýchkoli nejasností mě kontaktujte.
 • Kineziotejpování

  Váš masér Vojta

  © 2004-2024 Vojta Palek
  Design by Vojta Palek